Duża świadomość konieczności samokontroli i badań - jest drugi termin akcji!
 Akcja profilaktyczna w kierunku raka jądra i raka prostaty cieszyła się tak dużym powodzeniem u panów, że zdecydowaliśmy się ją powtórzyć! Już można się zapisywać na drugi termin, 14 września!
 Konsultacje z lek. Sławomirem Gumularzem, urologiem, badania USG, edukacja, porady dietetyka,  materiały informacyjne - m.in. takie punkty znalazły się w ofercie dla panów, z której korzystali bezpłatnie w weekend w Poradni Urologicznej.
 - Ta akcja pokazała, jak wielka jest w społeczeństwie potrzeba tego rodzaju konsultacji. Zainteresowanie mężczyzn w każdym wieku jest tak duże, że zdecydowaliśmy, wspólnie z dyrekcją Szpitala, żeby 14 września znów spotkać z panami w ramach tej akcji profilaktycznej - mówi lek. Sławomir Gumularz.
- Ważną częścią konsultacji jest rozmowa o diecie, a to niezwykle istotne, bo wiele nowotworów jest spowodowanych trybem życia, a jego częścią jest sposób odżywiania się. Warto zwrócić uwagę np. na podaż owoców i warzyw, ograniczenie czerwonego mięsa, równowagę składników odżywczych w diecie. O tym rozmawiam z pacjentami, którzy wprowadzając zmiany w jadłospisie bardzo łatwo mogą znacznie poprawić swój stan i formę - mówi Beata Działowska, dietetyk Szpitala w Mielcu.
☎Rejestracja na akcję profilaktyczną (na 14 września):