Planujesz wykonać badania laboratoryjne? Zrób to DZIŚ w mieleckim Szpitalu! To Dzień Diagnosty Laboratoryjnego
Dziś, 27 maja, dodatkowo bezpłatnie morfologia oraz glukoza
? Dzięki krótkiemu filmowi zajrzyj do naszych laboratoriów! ? https://www.facebook.com/SzpitalMielec/videos/325637087092774
 Dzień Promocji Zdrowia w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego służy temu, by dać szansę pacjentom na dodatkowe badania. Jednak przy okazji warto przybliżyć im zawód tych, którzy zwykle pracują niewidoczni dla oka pacjenta.
 Każdy pacjent, który w tym dniu (27 maja, poniedziałek) zgłosi się na badania do Punktu Pobrań Badań Laboratoryjnych, będzie mógł dodatkowo bezpłatnie mieć wykonaną morfologię krwi oraz poziom glukozy.
 - To jest bardzo cenna inicjatywa, a realizacji planu podjęli przecież sami pracownicy, którzy będą musieli te dodatkowe badania wykonać. Podkreślają jednak, że reprezentują jeden z zawodów zaufania publicznego i nie są to puste słowa - mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - Nie ma wątpliwości, że pacjenci mają podstawy wierzyć, iż nasi pracownicy Laboratorium Analitycznego, Mikrobiologicznego i Serologii, dzięki profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu, dbają o ich zdrowie - dodaje.
ℹ️ Dla diagnostów bardzo ważne jest to, by przy okazji szerzyć wiedzę o ich zawodzie. - W systemie opieki zdrowotnej pracuje blisko 18 tysięcy diagnostów laboratoryjnych. Każdej doby wykonują i nadzorują oni setki tysięcy badań (zarówno badania takie morfologia krwi, glukoza, hormony czy cholesterol, ale także badania wysokospecjalistyczne, dotyczące m.in. diagnostyki chorób rzadkich) - wyjaśnia Patrycja Kardyś, kierownik Laboratorium Analitycznego w mieleckim Szpitalu, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej.
ℹ️ - Diagności dbają także o jakość wykonywanych badań, sprawując codzienną kontrolę nad nimi. Wcześniej kończą 5-letnie studia medyczne na kierunku analityka medyczna - informuje.
✨️ Dyrektor Paweł Pazdan zgadza się z tym, że autoryzacja każdego wyniku przez diagnostę laboratoryjnego to gwarancja dla pacjenta, że cały proces przebiegu badania został wykonany zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną oraz zgodnie z obowiązującymi standardami jakości.
 - Za to jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom Laboratorium Analitycznego, Mikrobiologicznego i Serologii z Bakiem Krwi, tak jako dyrekcja, jak i pacjenci. Pozostaje nam złożyć im życzenia zdrowia i satysfakcji z pracy - mówi dyrektor Paweł Pazdan.