Dzisiejsze ćwiczenia służb ratunkowych, zainicjowane przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, pozwoliły sprawdzić między innymi współpracę Szpitala i ratowników medycznych z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, ale także kooperację oddziałów szpitalnych, między innymi Bloku Operacyjnego, chirurgii i OIOM-u, które zostały zaangażowane w symulowaną akcję ratunkową ofiar nożownika. W ćwiczeniach wzięła udział także mielecka Policja oraz Straż Miejska.

Już na SOR-ze Szpitala w Mielcu nożownik ranił 3 pacjentów, a oddalając się do Parku Honorowych Dawców Krwi, ranił kolejne 2 osoby i został zatrzymany przez Policję.

Pacjenci w SOR z: masywnym krwotokiem z tętnicy udowej, raną klatki piersiowej z odmą prężną, raną brzucha zostali zabezpieczeni i przekazani na blok operacyjny i intensywną terapię.

Pacjenci z parku, 2 osoby: z odmą prężną i ranami powierzchownymi zostali zabezpieczeni i zadysponowani do ościennych jednostek.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie możliwości organizacyjnych personelu szpitala pracujących przy wielu pacjentach w stanie ciężkim w SOR oraz możliwości systemu PRM w sytuacji braku możliwości przekazania pacjentów do najbliższego SOR.
Dziękujemy personelowi za wspaniałe przygotowanie, zaangażowanie i profesjonalizm, a także doskonałą współpracę.