10 listopada br.  zakończyła się budowlana część prac przy tworzeniu nowych pomieszczeń opieki świąteczno-nocnej w mieleckim szpitalu.

Przychodnia nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu będzie zlokalizowana w sąsiedztwie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Budowlana część prac dobiegła już końca.– Kolejnym etapem prac będzie wyposażenie przychodni w meble i niezbędny sprzęt – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala.

Przypomnijmy. Przenosiny nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali, obligującej placówki prowadzące SOR-y do posiadania w swoich strukturach opieki nocnej i świątecznej oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.