Mielecki Szpital Specjalistyczny złożył wniosek o powołanie Centrum Zdrowia Psychicznego. Dziś Światowy Dzień Walki z Depresją - rusza nabór kadry do Centrum! Sprawdź czy nie czekamy właśnie na Ciebie!↓
✅ Chociaż potrzeby w zakresie ochrony zdrowia psychicznego są na naszym terenie, tak jak zresztą w całym kraju, coraz większe, to powiat mielecki był dotąd jedynym w okolicy, który nie posiadał odpowiedniego zabezpieczenia medycznego dla osób, które zmagają się z różnego typu problemami psychicznymi. ?- I to było podstawą do pojęcia decyzji o utworzeniu w naszym mieleckim Szpitalu Centrum Zdrowia Psychicznego, które będzie obejmowało ?Oddział Dzienny, ?Poradnię Specjalistyczną, ? Punkt Konsultacyjny oraz ? Pomoc Środowiskową, czyli zespół specjalistów, którzy będą jechali do pacjenta, jeśli np. nie będzie mógł dotrzeć do naszego Oddziału Dziennego czy też Poradni - mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.
✅Do Biura ds. Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego właśnie wpłynął odpowiedni wniosek, a nawet Szpital otrzymał już zapewnienie, że pod kątem formalnym nie ma żadnych braków czy błędów. To oznacza, że dopełnił ze swej strony wszelkich formalności. - Czekamy więc na dalsze decyzje, a tymczasem została w naszym regulaminie zapisana dodatkowa struktura, czyli właśnie Centrum Zdrowia Psychicznego - opowiada Paweł Pazdan. - W Światowym Dniu Walki z Depresją ruszyliśmy z naborem kadry, aby również tak symbolicznie zaakcentować, że odpowiadamy na realne potrzeby pacjentów, mierzymy się z problemami, które wyraźnie trapią współczesnych ludzi, a w tym dniu wiele się o tym mówi. Pojawiają się pomysły czy propozycje wsparcia osób z problemami psychicznymi, a my pokazujemy, że je poznaliśmy i działamy - podkreśla dyrektor mieleckiego Szpitala. - Zapraszamy zarówno kadrę lekarską, jak i pielęgniarską, psychologów, terapeutów oraz inne osoby, które są niezbędne w takim Centrum.
✅Ważnym celem jest to, żeby każdy, kto potrzebuje tego pomocy w zakresie ochrony zdrowia psychicznego uzyskał ją szybko i blisko miejsca zamieszkania. Ale to również działalność, która pozwoli na sprawne funkcjonowanie Szpitala pod względem finansowym, bo rozwój placówki [#rozwojmieleckiegoszpitala] to zawsze nowe możliwości w tym zakresie. - Zaplanowaliśmy, że Centrum będzie się mieściło w pomieszczeniach opuszczonych już przez dotychczasowy Oddział Chorób Płuc, który będzie z kolei umiejscowiony w tym najwyższym segmencie Szpitala. Tam mamy wolne pomieszczenia, odpowiednie dla tego rodzaju działalności, a tym samym w miejscu, w którym do tej pory mieściła się część gruźlicza Oddziału Chorób Płuc, powstaną ? gabinety lekarskie, ? sale terapeutyczne, ? sale do terapii indywidualnej i grupowej oraz ? terapii zajęciowej, a także ? wszystkie inne pomieszczenia wymagane do tego rodzaju działalności - planuje Paweł Pazdan.
⌛️▶ Dodaje, iż teraz konieczne jest ogłoszenie konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co pozwoli Szpitalowi uzyskać finansowanie i możliwość faktycznego rozpoczęcia działalności. ?- Chcielibyśmy aby nasze Centrum Zdrowia Psychicznego ruszyło jeszcze w pierwszej połowie tego roku - anonsuje dyrekcja.
?Na fot. od lewej: Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka; Roksana Krzystyniak, Kierownik Sekcji Kadr i Płac; Marta Zygmunt, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych; Piotr Stępień, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa oraz Paweł Pazdan, Dyrektor Naczelny Szpitala w Mielcu.