Na konferencji prasowej Zarząd Powiatu Mieleckiego oficjalnie powitał na stanowisku dyrektora placówki Jarosława Kolendo, chirurga ortopedę z Tarnowa, który przedtem pełnił funkcję prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Ma więc on doświadczenie nie tylko w zawodzie lekarza specjalisty, ale także jako zarządzający dużą placówką medyczną. - To jest bardzo dobry szpital, ale wiem także co jest jego bolączką i nad tym będę pracował. Wiele mówi się o SOR-ze, który na całym świecie jest oddziałem newralgicznym, ale nie znaczy to, że nic nie można zrobić, by pacjent czuł się tam o wiele lepiej - zapewnił.

Obecnie nowy dyrektor zapoznaje się ze szczegółami dotyczącymi funkcjonowania Szpitala.