Szanowni Państwo. Informujemy, że decyzją Wojewody Podkarpackiego, Szpital Specjalistyczny w Mielcu zwiększa do 151 liczbę łóżek dla pacjentów, których pobyt w szpitalu ma związek z covid-19. Funkcjonować będzie zatem: 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, 135 dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz 11 łóżek intensywnej terapii. Teraz Szpital będzie mógł leczyć na Oddziale Dziecięcym 5 małych pacjentów typowo w związku z COVID-19.

Dyrektor Zbigniew Torbus zapewnia, że mimo ogromnych wyzwań, Szpital się nie poddaje i funkcjonuje na maksimum możliwe w tym trudnym okresie. Nie kryje równocześnie, iż szczyt możliwości Szpitala Specjalistycznego w Mielcu w zakresie leczenia COVID-19 został osiągnięty. Najprawdopodobniej więcej łóżek "covidowych" niż 151 nie uda się stworzyć w istniejących warunkach.